Esimesed veebikeskkonnad algklassides

Siin on lastevanemate koolituse materjalid, milles antakse ülevaade esimestes klassides kasutatavatest kõige olulisemates veebikeskkondadest.

Ülevaade algklassides kasutatavatest olulisematest veebikeskkondadest.

Kokkuvõte

Esimesed veebikeskkonnad, mis algklassides kasutusele võetakse, on järgmised:

  • Tallinna 32. Keskkooli koduleht 32kk.edu.ee – igapäevast koolielu puudutav info.
  • Gmail – Soovitame lapsevanemal teha lapsele oma Gmaili konto
  • eKool www.ekool.eu – Kõige tähtsam keskkond, seal on ka kodutööd. Kasutajakonto loomiseks peab olema õpilasel toimiv meiliaadress.
    NB! Lapsevanemal ja lapsel peavad olema eraldi kasutajakontod, sest lapsevanema ja õpilase õigused ja võimalused eKoolis on erinevad.
  • eKooli kasutusjuhendid:
  • Opiq.ee – Põhjalike kasutusjuhendite lingid on keskkonna avalehel. Ülesannete lingid lisab õpetaja eKooli ülesannete sisu alale. Kui õpilasel on olemas eKooli kasutajakonto, siis Opiqu jaoks eraldi kontot teha vaja ei ole.
  • Zoom – Õpilasele ei ole vaja kasutajakontot teha, ta liitub tunniga õpetaja saadetud lingi abil. Õpetaja lisab tunni lingi e-kooli ülesande teksti sisse, õpilane klõpsab lingil ja avab veebitunni (klõpsab vajadusel ka audio ja video nupul). Mikrofoni lülitab ta sisse selleks ajaks, kui ta ise räägib.

Abi

Veebikeskkondade kasutamisel tekkinud probleemide korral küsi abi. Selleks saada e-kiri klassijuhatajale, IT-juhile või haridustehnoloogile.

Teadmiste kontroll

Kas sain kõigest õigesti aru? Siin on TEST, mis annab vastuse.
NB! Testi võib teha mitu korda, kuni kõik hästi selgeks on saanud.

Soovijatele koolitus koolis kohapeal

Soovi korral saab eelnimetatud veebikeskkondadega tutvuda lähemalt koolitusel, mis toimub koolis septembrikuu jooksul.