Distantsõpe

2020. aasta kevadel on maailm meie ümber ootamatult muutunud ja õppetöö toimub distantsõppe vormis. Esialgu püüame hakkama saada tuttavate õppematerjalide ja keskkondadega. Tänaseks on esimesed kogemused olemas ja paras aeg ringi vaadata ning mõelda, milliseid võimalusi õppimiseks digimaailm veel pakub. Siin on mõned ideed.

Kuidas tagada kodukontoris küberturve? Tallinna Tehnikaülikooli veebilehel on lihtsalt ja lühidalt on välja toodud kõige olulisemad tarkused, mida kodus digivahenditega töötades teadma peaks.

Kultuurist saab osa ka koduseinte vahel. Kultuuriministeeriumi veebilehelt leiab linke erinevate muuseumide ja näituste virtuaaltuuridele. Vasakust ekraaniservast saab valida soovitud valdkonna. Linkide nimekirja täiendatakse pidevalt.

Targalt internetis. Distantsõppel veedame palju aega internetis. Tasub mõelda, kas käitume internetis targalt, kas oskame ennast ja teisi hoida interneti ohtude eest.

Vaikuseminutid – tähelepanu ja meelerahu harjutused sobivad kasutamiseks, kui lapsel on raskusi pärast puhkepausi tagasi õppetööle lülituda.

Opiq.ee kasutusjuhend õpilasele aitab hakkama saada erinevate uute ülesannetega, mille sarnaseid ei ole varem oidanud lahendama.

Opiq.ee kasutusjuhend õpetajale aitab leida uusi võimalusi, mida õppetöös kasutada.

Soovitusi arvuti taga terveks jäämiseks

Nippe arvuti taga terveks jäämiseks https://youtu.be/q-B2-t017S4

Nutiseadme kasutamine https://youtu.be/4FBMWGGJMbY

Sülearvuti kasutamine https://youtu.be/ZLwIP8cBaWA

3 minutit õla- ja kaelalihaste harjutusi https://www.youtube.com/watch?v=-69fI2r9o2M

Ergonoomika töökohal (lihaste tugevdamise harjutusi) https://www.regionaalhaigla.ee/sites/default/files/documents/Ergonoomika_tookohal.pdf

10 harjutust kätele https://www.hingepeegel.ee/alternatiivravi/karpaalkanali-sundroom-harjutused/

Harjutused silmadele http://www.silmaarstid.ee/patsiendile/silmavoimlemine