Nutikuu 2020

Koolijuht Marja Merigan juhatab sisse Tallinna 32. Keskkooli nutikuu 2020

Head kolleegid!

Traditsiooniliselt on aprillikuu Tallinna koolides nutikuu. 2020. aasta kevadel on aga maailm meie ümber ootamatult väga palju muutunud ning ka nutikuu alustas omavoliliselt suisa kaks nädalat varem. Eestis on digiõppes tehtud pikki edusamme ja nüüd on meil võimalus, aeg ja ka vajadus välja töötatud lahendusi kasutada.
Tänan südamest kõiki õpetajaid ja tugispetsialiste igapäevase tubli ja vastutustundliku toimetamise eest.

Oleme distantsõppega jõudnud kolmandasse nädalasse. Meil on olemas esimesed kogemused sellest, millega digimaailmas hakkama saame, mis on mõistlik, mis toimib ja mis võib-olla nii väga hästi ei toimigi. Ja algava nutikuu raames kutsun meid kõiki üles jagama vastastikku oma häid kogemusi, ideid ja edulugusid, et saaksime sel väljakutset pakkuval ajal õppida ka üksteise kogemustest.

Olge terved ja õpime koos.

Maarja Merigan
Tallinna 32. Keskkooli direktor

Jagame nutikuul vastastikku oma häid kogemusi, ideid ja edulugusid.
Digi-ideede laat toimub 27.-29. aprillil 2020
Kavas on enneaegselt alanud digikuu heade kogemuste jagamine. Õpetaja, jäädvusta oma lugu säilitamiseks ja jagamiseks sobival moel. Kui oled oma lugu juba veebis jaganud, saada link. Siis saab see lugu ka Digitaipu lisatud ja digi-ideede laadal välja toodud. Oodatud on ka seni jagamata lood. Lisame need Digitaipu ja tutvustame Digi-ideede laadal.

Nutikuu olulised sündmused

Nutikuu olulised sündmused: 2.04 õpetajate sammulugemisvõistlus, 13.-17.04 algklasside loodusõpetuse nutiviktoriin ja 27.-29 aprillil digi-ideede laat.
Täpsem sündmuste info saadetakse õpetajate listi sobival ajal.
STIIVid ehk aktiivsed vahetunnid. Aktiiv kutsub 1. aprillist vaheajani igal koolipäeval kell 12.30 vahetundi (ehk e-STIIVi) pidama! Loe edasi …

Soovijatele tegevust väljaspool kooli

Nutitund igasse kooli Facebooki grupis kogemusi jagavate Tallinna õpetajate vahel loositakse välja auhinnad – distantsõppe sülearvuti, distantsõppe tahvelarvutid, 360-kaamerad, graafikalauad ja muud „nänni“

Facebooki grupp Nutikuu Tallinnas

Facebooki grupp Koduõpe tehnoloogia abil

Facebooki valdkondlikud distantsõppe grupid

Enamasti toimub õppetöö koolis õpetaja eestvedamisel.
Seepärast on õpilaste teadmiste ja oskuste olemasolu seotud sageli õpetaja tehtud valikutega.

Distantsõppe tingimustes on suurenenud lastevanemate osa laste igapäevaelus ja õppetöö toetamisel. Soovitusi, kuidas kodudes piiratud ruumi tingimustes paremini hakkama saada, jagab Tallinna 32. Keskkooli psühholoog Auli Andersalu-Targo lehel Suhtetarkus.

Nõuandeid, kuidas sisustada aktiivseid vahetunde jagab Tallinna 32. Keskkooli SPORDIVAIM.